W ten sposób będziesz mogła świadczyć o nieskończonej Miłości Jezusa swoim własnym życiem, a raczej już nie „swoim”, tylko życiem z Nim, przez Niego i dla Niego: w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie. Jak bardzo ludzkość potrzebuje świadomości tej nieskończonej Miłości… A Ty możesz opromieniać Nią środowisko, w którym żyjesz. Myślisz, że to mało? Tylko kilkanaście, kilkadziesiąt osób… W oczach Boga nawet jedna dusza ma nieskończoną wartość.

Każda jest właśnie tą, na której najbardziej Mu zależy…

* * *

Czy to co przeczytałaś wydaje się być spełnieniem Twoich pragnień? Czy poczułaś, że Pan Jezus właśnie powiedział: „Szukałaś i znalazłaś…”

Jeśli jednocześnie jesteś:

- kobietą świecką, katoliczką, panną lub wdową w wieku od 20 do 50 lat (jeśli jesteś starsza, nie zamykamy przed Tobą drzwi; Twój przypadek będzie indywidualnie rozpatrzony);

- gotową żyć w duchu kontemplacyjnym i apostolskim, w całkowitym oddaniu siebie dla Boga i dla Jego Kościoła, zgodnie z konstytucjami Caritas Christi. (Z Konstytucjami można się zapoznać na spotkaniu).

skontaktuj się z nami

 

Odpowiemy na Twoje pytania, postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości, a przede wszystkim omodlimy Cię z całego serca :)

 

Pan Bóg powołał nas wszystkich do świętości!

I tych „za kratami” zakonów i urzędniczki, nauczycielki, lekarzy, sprzątaczki, naukowców, sportowców, sprzedawczynie, pielęgniarki itd. Każda z nas ma szansę odpowiedzieć na Jego wołanie w sposób odpowiedni dla swojego stanu. Można uświęcić swoje życie realizując się jako matka, jako siostra zakonna, jako osoba świecka albo osoba świecka konsekrowana. Każdy z tych stanów ma własną drogę, a takich dróg może być tysiące.

Jedną z tych dróg jest Instytut Świecki Caritas Christi.

„Uświęcisz siebie i uświęcisz innych przez doskonałe wypełnianie powinności twego stanu, jaki by on nie był. Ty masz promień Miłości, który na swoim miejscu zapala światło prawdy. Nie zerwiesz ze światem, ze zwyczajami Twego środowiska, twoja formacja będzie postępować bez zerwania z Twoją codzienną egzystencją.”

Fragment Listu Julietty do Przyjaciółki, 1938 r.

„Wydaje Ci się, że nic obecnego nie zaspokaja twego serca, że trzeba aby był Ci zaproponowany jakiś nowy sposób życia. Pociąga Cię samotność klasztoru, ale pragnienie aby zamieszkać wśród świata, by tam być przez miłość apostołem Miłości, pociąga Cię jeszcze bardziej.”

Fragment Listu Julietty do Przyjaciółki, 1938 r.

Powołanie

    Może czujesz to od dziecka? A może nagle, nie wiadomo skąd rodzi się w Tobie poczucie, że życie bez dogłębnego zjednoczenia z Chrystusem jest niepełne, wybrakowane? Że całą sobą chcesz służyć Jemu i bliźnim? Że rozpiera Cię chęć dzielenia się poczuciem Miłości, Dobroci, Prawdy, Miłosierdzia…

Zastanawiasz się jak? Czytasz żywoty świętych, odwiedzasz strony zgromadzeń zakonnych, szukasz wspólnot w swoim mieście, angażujesz się w dzieła miłosierdzia, apostolaty modlitewne i cały czas wydaje Ci się, że to jeszcze nie to. Coś w Tobie krzyczy, że to za mało! Czasem aż ogarnia Cię frustracja, bo czujesz, że Pan coś dla Ciebie przygotował, ale nie możesz tego odnaleźć.

Naszej założycielce, Julietcie Molland, te rozterki były bardzo dobrze znane:

Caritas Christi

międzynarodowy Instytut Świecki życia konsekrowanego

strona grupy polskiej